Sauna ogrodowa Xavier

Kameralna oaza odprężenia

DYSKRETNY DOMEK SAUNOWY

XAVIER TO NOWOCZESNA ODSŁONA TRADYCJI. DOMEK ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONY ROZMIAR DEDYKOWANY JEST PRZEDE WSZYSTKIM PRYWATNYM NABYWCOM. NA BUDYNEK SKŁADA SIĘ KAMERALNA SAUNA WYPOSAŻONA W SZKLANY FRONT ORAZ IDENTYCZNYCH ROZMIARÓW PRZEDSIONEK. ZASTOSOWANIE SZYBY WENECKIEJ DAJE POCZUCIE PRYWATNOŚCI W SWOIM OSOBISTYM PORCIE RELAKSU. BOAZERIA ZEWNĘTRZNA WYKONANA JEST Z MODRZEWIA SYBERYJSKIEGO W KOLORZE BRĄZU. WSPÓŁCZESNY DOMEK OGRODOWY MOŻE DOSKONALE URZĄDZIĆ WOLNE MIEJSCE NA DZIAŁCE. ŚWIETNIE WKOMPONOWUJE SIĘ W INDYWIDUALNE ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI. SPORYCH ROZMIARÓW SZYBA ZAPEWNIA NIEPOWTARZALNY WIDOK NA OGRÓD.

Wymiar na życzenie

Nie zamykamy się w schematach. Dostosowujemy wymiar domku saunowego pod preferencje klienta.

Dodatkowe wyposażenie

Prócz podstawowych urządzeń i elementów sauny proponujemy dodatki, by stworzyć miejsce zupełnie niepowtarzalne.

Przyszłościowe rozwiązania

Łączymy tradycję z nowoczesnością. Wygodę z aspektem wizualnym. Dbałość o zdrowie z relaksem.

WYMIARY

DOMEK 2,5 M X 3,2 M

WYSOKOŚĆ 2,5 M 

SAUNA 1,45 M X 2,2 M

PRZEDSIONEK 1,45 M X 2,2 M

 

BUDYNEK

ELEWACJA ZEWNĘTRZNA WYKONANA JEST Z DREWNA MODRZEWIA SYBERYJSKIEGO W KOLORZE BRĄZU. DACH POKRYTO MEMBRANĄ DACHOWĄ PVC I ZAMONTOWANO RYNNĘ. NA IZOLACJĘ SKŁADA SIĘ WEŁNA MINERALNA O GRUBOŚCI 100 MM ORAZ FOLIE: PAROPRZEPUSZCZALNA I PAROIZOLACYJNA. DOMEK WYPOSAŻONO W WENECKĄ, DWUKOMOROWĄ SZYBĘ. BOAZERIĘ I PODŁOGĘ W PRZEDSIONKU  STANOWI ŚWIERK, NATOMIAST PODEST TO IMPREGNOWANA PŁYTA OSB. ŚCIANY I SUFIT POKRYTO MALOWANĄ  PŁYTĄ KARTONOWO-GIPSOWĄ. ZAINSTALOWANO NOWOCZESNE OŚWIETLENIE LEDOWE W POSTACI TZW. OCZEK.

SAUNA

W SAUNIE ZOSTAŁ ZASTOSOWANY PODEST Z IMPREGNOWANEJ PŁYTY OSB, NATOMIAST BOAZERIĘ, ŁAWKI I OPARCIA  ORAZ ZABUDOWĘ PIECA WYKONANO Z NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DREWNA LIPY KLASY AA. SAUNA WYPOSAŻONA JEST W SZKLANE DRZWI I SZKLANĄ ŚCIANĘ DZIAŁOWĄ. POMIESZCZENIE WYPOSAŻONO W PIEC FIRMY HARVIA CILINDRO PC90E, STEROWNIK NEXEN, ZAGŁÓWKI, ANEMOSTAT, CEBER, CZERPAK DREWNIANY, KLEPSYDRĘ ORAZ TERMOHIGROMETR. OŚWIETLENIE STANOWI ZESTAW OCZEK LEDOWYCH.

RZUT WNĘTRZA DOMKU Z GÓRY

MATERIAŁY I WYPOSAŻENIE

Poniżej przybliżamy  materiały oraz ich właściwości i cechy, a także wyposażenie sauny XAVIER

DREWNO

Boazeria sauny Xavier wykonana została z wyselekcjonowanego drewna lipy. W świecie leśników uchodzi ono za jedno z najtrudniej obrabialnych drzew ze względu na swoją nietypową strukturę i gęstość. Te właśnie cechy sprawiają, że drzewa te doskonale sprawdzają się w saunach i w wysokich temperaturach. Utrzymują swe naturalne kształty, ale nie pękają i nie wysychają na wiór. Solidne dopracowanie szczegółów zagwarantowało satysfakcjonujący efekt wizualny i czuciowy.

PIEC ELEKTRYCZNY

Piec stanowi serce każdej sauny. Do sauny Xavier dobrano piec Harvia Cilindro PC90E. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy- od 2,3 do 24 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Do wyboru są piece zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i bez sterowania, a sterowniki do nabycia osobno. Decydując się na saunę combi wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych - suchych z mokrymi. W piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

STEROWNIK

Domek saunowy Xavier wyposażono w sterownik zewnętrzny Nexen B10. Jest to uniwersalny i prosty w obsłudze sterownik przeznaczony do różnego rodzaju saun. Urządzenie to jest odpowiednie do obsługi większości pieców instalowanych w saunach - elektrycznych oraz pieców combi z generatorem pary lub promiennikami podczerwieni. Panel sterowania jest czytelny, informuje gdy temperatura w saunie jest idealna do kąpieli. Miejsce usytuowania sterownika jest poza sauną. Proponowane sterowniki występują w różnych wariantach o różnej mocy. Najnowsze sterowniki umożliwiają również sterowanie sauną z urządzeń mobilnych z dowolnego miejsca. Dostosowujemy odpowiednie modele do kubatury sauny i życzeń inwestora. 

PROMIENNIKI KWARCOWE

Mocą grzewczą sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne i nie zostało wykorzystane w modelu Xavier.

OŚWIETLENIE

W oświetleniu podstawowym - wliczonym w cenę sauny znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych "oczek". Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Do wyboru są jednak również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię. 

ELEWACJA ZEWNĘTRZNA

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku Xavier wykonana jest z wysokiej jakości drewna modrzewia syberyjskiego z zastosowaniem modelu typu romb w kolorze brązu. Odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.  

DRZWI ZEWNĘTRZNE

Drzwi wejściowe z przeszkleniem zastosowane w budynku Xavier świetnie zdają egzamin w domkach saunowych, ponieważ są eleganckie i wyśmienicie prezentują się z zewnątrz. Z drugiej strony możliwe jest spoglądanie na to co widoczne jest poza domkiem. Drzwi dostępne są w dowolnej kolorystyce. Kolor drzwi ze zdjęcia to antracyt. Sposób otwierania drzwi pozostawiamy do wyboru.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

NAGŁOŚNIENIE

KABINA PRYSZNICOWA

DRZWI DREWNIANE

PRZYCISK ALARMOWY

DODATKOWE PRZESZKLENIE

OŚWIETLENIE (INNE NIŻ LEDOWE)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

    O nas

    Supine został stworzony z myślą o realizowaniu niezwykle przemyślanych i twórczych projektów. Tworzymy indywidualne projekty które mają na celu spełnienie oczekiwań przyszłych właścicieli zarówno pod kątem technologicznym, wizualnym jak i praktycznym. Do naszych projektów dobieramy materiały najwyższej jakości technicznej jak i wizualnej. Każdy projekt konsultujemy celem obrania najlepszego rozwiązania. Staramy się zaskakiwać oraz pokazywać nowe i lepsze rozwiązania. Wytyczamy nową jakość.

    Strona Supine korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

    Kontakt