Sauna ogrodowa Oliver

Prywatne medium wytchnienia

ULUBIENIEC PRYWATNYCH POSESJI

Oliver to Nowoczesne i estetyczne wydanie tradycyjnego domku saunowego. Precyzyjnie przygotowany projekt z wnikliwym przeanalizowaniem każdego szczegółu podnosi walory wizualne i jakość użytkowania. Drewniana elewacja i przeszklenia przenoszą korzystających z kąpieli bliżej natury. Domek wyposażony w taras z zadaszeniem pozwala na dowolne zagospodarowanie tego miejsca. Jacuzzi, balia, leżaczki czy nawet stół służący do grillowych spotkań, urozmaici teren i pomoże wykorzystać go pod dodatkowe rozrywki. Wnętrze składa się z przedsionka oraz w pełni wyposażonej sauny fińskiej z piecem elektrycznym.

Wymiar na życzenie

Nie zamykamy się w schematach. Dostosowujemy wymiar domku saunowego pod preferencje klienta.

Dodatkowe wyposażenie

Prócz podstawowych urządzeń i elementów sauny proponujemy dodatki, by stworzyć miejsce zupełnie niepowtarzalne.

Przyszłościowe rozwiązania

Łączymy tradycję z nowoczesnością. Wygodę z aspektem wizualnym. Dbałość o zdrowie z relaksem.

WYMIARY

DOMEK Z TARASEM 6,6 M X 7,6 M

WYSOKOŚĆ 2,5 M 

SAUNA 2 M X 3,5 M

PRZEDSIONEK 1 M X 3,5 M

 

BUDYNEK

ELEWACJA WYKONANA JEST Z DREWNA ŚWIERKU W KSZTAŁCIE PÓŁBALA W KOLORZE JASNEGO BRĄZU. DACH POKRYTO BLACHĄ TRAPEZOWĄ I ZAMONTOWANO RYNNĘ. DRZWI WEJŚCIOWE I DACH WYRÓŻNIA SIĘ KOLOREM ANTRACYTOWYM. NA IZOLACJĘ SKŁADA SIĘ WEŁNA MINERALNA O GRUBOŚCI 100 MM ORAZ FOLIE: PAROPRZEPUSZCZALNA I PAROIZOLACYJNA. TARAS WYŁOŻONY JEST DESKĄ RYFLOWANĄ Z MODRZEWIA SYBERYJSKIEGO. BOAZERIĘ I PODŁOGĘ W PRZEDSIONKU  STANOWI ŚWIERK. ZAMONTOWANO TAM RÓWNIEŻ ŁAWKĘ Z DREWNA LIPY KLASA AA. ZAINSTALOWANO NOWOCZESNE OŚWIETLENIE LEDOWE W POSTACI TZW. OCZEK.

SAUNA

W SAUNIE ZOSTAŁA ZASTOSOWANA PODŁOGA DREWNIANA ZE ŚWIERKU, NATOMIAST PODEST, BOAZERIA, ŁAWKI I OPARCIA WYKONANO Z NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DREWNA LIPY KLASY AA. SAUNA WYPOSAŻONA JEST W SZKLANE DRZWI I HARTOWANĄ, DWUKOMOROWĄ SZYBĘ WENECKĄ. POMIESZCZENIE WYPOSAŻONO W PIEC FIRMY HARVIA VEGA STEEL BC, ZAGŁÓWKI, ANEMOSTAT, CEBER, CZERPAK DREWNIANY, KLEPSYDRĘ I TERMOHIGROMETR. OŚWIETLENIE STANOWI ZESTAW OCZEK LEDOWYCH.

 

PLAN ROZMIESZCZENIA POMIESZCZEŃ Z WYMIARAMI

MATERIAŁY I WYPOSAŻENIE

Poniżej przybliżamy  materiały oraz ich właściwości i cechy, a także wyposażenie sauny Oliver.

DREWNO

Boazeria sauny Oliver wykonana została z wyselekcjonowanego drewna lipy. W świecie leśników uchodzi ono za jedno z najtrudniej obrabialnych drzew ze względu na swoją nietypową strukturę i gęstość. Te właśnie cechy sprawiają, że drzewa te doskonale sprawdzają się w saunach i w wysokich temperaturach. Utrzymują swe naturalne kształty, ale nie pękają i nie wysychają na wiór. Solidne dopracowanie szczegółów zagwarantowało satysfakcjonujący efekt wizualny i czuciowy.

PIEC ELEKTRYCZNY

Piec stanowi serce każdej sauny. Do sauny Oliver dobrano piec Harvia Vega Steel. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy- od 2,3 do 24 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Do wyboru są piece zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i bez sterowania, a sterowniki do nabycia osobno. Decydując się na saunę combi wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych - suchych z mokrymi. W piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

STEROWNIK

Domek saunowy Oliver nie wyposażono w sterownik zewnętrzny, ponieważ zastosowano opcję sterownia na piecu. Wybór miejsca na urządzenie sterujące temperaturą i czasem pracy w saunie konsultujemy z klientami. Od indywidualnych preferencji i wygody uzależniona jest selekcja wyposażenia. Proponowane sterowniki występują w różnych wariantach o różnej mocy. Najnowsze sterowniki umożliwiają również sterowanie sauną z urządzeń mobilnych z dowolnego miejsca. Dostosowujemy odpowiednie modele do kubatury sauny i życzeń inwestora. 

PROMIENNIKI KWARCOWE

Mocą grzewczą sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne i nie zostało wykorzystane w modelu Oliver.

OŚWIETLENIE

W oświetleniu podstawowym - wliczonym w cenę sauny znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych "oczek". Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Do wyboru są jednak również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię. 

ELEWACJA ZEWNĘTRZNA

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku Oliver wykonana jest z wysokiej jakości drewna z zastosowaniem modelu typu półbal w kolorze jasnego brązu. Odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.  

DRZWI ZEWNĘTRZNE

Drzwi wejściowe w domku Oliver to wersja blaszana w kolorze antracytowym. Częstszym wyborem są jednak drzwi z przeszkleniem, świetnie prezentujące się z zewnątrz. Zapewniają one komfort spoglądania na to co widoczne jest poza domkiem. Drzwi dostępne są w dowolnej kolorystyce. Kolor drzwi ze zdjęcia to antracyt. Sposób otwierania drzwi pozostawiamy do wyboru.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

NAGŁOŚNIENIE

KABINA PRYSZNICOWA

DRZWI DREWNIANE

PRZYCISK ALARMOWY

DODATKOWE PRZESZKLENIE

OŚWIETLENIE (INNE NIŻ LEDOWE)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

    O nas

    Supine został stworzony z myślą o realizowaniu niezwykle przemyślanych i twórczych projektów. Tworzymy indywidualne projekty które mają na celu spełnienie oczekiwań przyszłych właścicieli zarówno pod kątem technologicznym, wizualnym jak i praktycznym. Do naszych projektów dobieramy materiały najwyższej jakości technicznej jak i wizualnej. Każdy projekt konsultujemy celem obrania najlepszego rozwiązania. Staramy się zaskakiwać oraz pokazywać nowe i lepsze rozwiązania. Wytyczamy nową jakość.

    Strona Supine korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

    Kontakt