Sauna ogrodowa Noah

Perspektywiczna przystań wypoczynku

SAUNA OGRODOWA W SZKLE

Noah stanowi innowacyjną wizję przestrzeni rekreacyjno – wypoczynkowej. Domek z licznymi przeszkleniami wyposażony jest w 4 pomieszczenia: saunę, przebieralnię, pomieszczenie z prysznicem i obszerne pomieszczenie rekreacyjne. Boazeria zewnętrzna wykonana z modrzewia syberyjskiego w ciemnym kolorze kontrastuje z szybami. Niemałą zaletą jest mnogość pokoi, ponieważ chroni ona przed wydostawaniem się ciepła na zewnątrz. Układ budynku pozwala na różnorakie zagospodarowanie jego przestrzeni, sprawdza się jako użytek prywatny, ale także do szerokiej eksploatacji w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie zarówno wygodę jak i innowacyjny styl.

Wymiar na życzenie

Nie zamykamy się w schematach. Dostosowujemy wymiar domku saunowego pod preferencje klienta.

Dodatkowe wyposażenie

Prócz podstawowych urządzeń i elementów sauny proponujemy dodatki, by stworzyć miejsce zupełnie niepowtarzalne.

Przyszłościowe rozwiązania

Łączymy tradycję z nowoczesnością. Wygodę z aspektem wizualnym. Dbałość o zdrowie z relaksem.

WYMIARY

DOMEK 7 M X 3 M

WYSOKOŚĆ 2,5 M 

SAUNA 2,8 M X 1,8 M

PRZEDSIONEK 1,2 M X 1,9 M

POMIESZCZENIE Z PRYSZNICEM 1,55 M X 1,90 M 

POMIESZCZENIE REKREACYJNE 2,8 M X 2,9 M

BUDYNEK

ELEWACJA WYKONANA JEST Z DREWNA MODRZEWIA SYBERYJSKIEGO W KSZTAŁCIE DUO. DACH POKRYTO BLACHĄ TRAPEZOWĄ I ZAMONTOWANO RYNNĘ. NA IZOLACJĘ SKŁADA SIĘ WEŁNA MINERALNA O GRUBOŚCI 100 MM ORAZ FOLIE: PAROPRZEPUSZCZALNA I PAROIZOLACYJNA. DOMEK ZAOPATRZONO W PRZESZKLONE DRZWI BLASZANE W KOLORZE ANTRACYTOWYM, A TAKŻE W AŻ 7 SZTUK SZYB HARTOWANYCH. BOAZERIĘ I PODŁOGĘ W PRZEDSIONKU, POMIESZCZENIU REKREACYJNYM I W PRZEBIERALNI STANOWI ŚWIERK.  NA TERENIE CAŁEGO WNĘTRZA ZAINSTALOWANO NOWOCZESNE OŚWIETLENIE LEDOWE W POSTACI TZW. OCZEK.

SAUNA

W SAUNIE ZOSTAŁA ZASTOSOWANA PODŁOGA DREWNIANA ZE ŚWIERKU, NATOMIAST PODEST, BOAZERIA, ŁAWKI I OPARCIA WYKONANO Z NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DREWNA LIPY KLASY AA. SAUNA WYPOSAŻONA JEST W SZKLANE DRZWI. POMIESZCZENIE WYPOSAŻONO W PIEC RENOMOWANEJ FIRMY – MODEL HARVIA SENATOR T, ZAGŁÓWKI, ANEMOSTAT, CEBER, CZERPAK DREWNIANY, KLEPSYDRĘ I TERMOHIGROMETR ORAZ STEROWNIK ZEWNĘTRZNY HARVIA XENIO CX110. OŚWIETLENIE STANOWI ZESTAW OCZEK LEDOWYCH.

 

PLAN ROZMIESZCZENIA POMIESZCZEŃ Z WYMIARAMI

MATERIAŁY I WYPOSAŻENIE

Poniżej przybliżamy  materiały oraz ich właściwości i cechy, a także wyposażenie sauny Noah

DREWNO

Boazeria sauny Noah wykonana została z wyselekcjonowanego drewna lipy. W świecie leśników uchodzi ono za jedno z najtrudniej obrabialnych drzew ze względu na swoją nietypową strukturę i gęstość. Te właśnie cechy sprawiają, że drzewa te doskonale sprawdzają się w saunach i w wysokich temperaturach. Utrzymują swe naturalne kształty, ale nie pękają i nie wysychają na wiór. Solidne dopracowanie szczegółów zagwarantowało satysfakcjonujący efekt wizualny i czuciowy.

PIEC ELEKTRYCZNY

Piec stanowi serce każdej sauny. Do sauny Noah dobrano piec Harvia Senator T. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy- od 2,3 do 24 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Do wyboru są piece zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i bez sterowania, a sterowniki do nabycia osobno. Decydując się na saunę combi wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych - suchych z mokrymi. W piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

STEROWNIK

Domek saunowy Noah wyposażono w sterownik zewnętrzny Harvia Xenio CX110. Jest on odpowiedni do obsługi większości pieców instalowanych w saunach - tradycyjnych, elektrycznych oraz pieców combi z generatorem pary lub promiennikami podczerwieni. Panel sterowania jest kompaktowy i czytelny, informuje gdy temperatura w saunie jest idealna do kąpieli. Miejsce usytuowania sterownika jest niemal dowolne, ponieważ może to być przedsionek, łazienka, czy nawet salon. Proponowane sterowniki występują w różnych wariantach o różnej mocy. Najnowsze sterowniki umożliwiają również sterowanie sauną z urządzeń mobilnych z dowolnego miejsca. Dostosowujemy odpowiednie modele do kubatury sauny i życzeń inwestora. 

PROMIENNIKI KWARCOWE

Mocą grzewczą sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne i nie zostało wykorzystane w modelu Noah.

OŚWIETLENIE

W oświetleniu podstawowym - wliczonym w cenę sauny znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych "oczek". Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Do wyboru są jednak również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię. 

ELEWACJA ZEWNĘTRZNA

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku Noah wykonana jest z wysokiej jakości drewna modrzewia syberyjskiego z zastosowaniem modelu typu duo w ciemnym kolorze. Odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.  

DRZWI ZEWNĘTRZNE

Drzwi wejściowe z przeszkleniem zastosowane w budynku Noah świetnie zdają egzamin w domkach saunowych, ponieważ są eleganckie i wyśmienicie prezentują się z zewnątrz. Z drugiej strony możliwe jest spoglądanie na to co widoczne jest poza domkiem. Drzwi dostępne są w dowolnej kolorystyce. Kolor drzwi ze zdjęcia to antracyt. Sposób otwierania drzwi pozostawiamy do wyboru.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

NAGŁOŚNIENIE

KABINA PRYSZNICOWA

DRZWI DREWNIANE

PRZYCISK ALARMOWY

DODATKOWE PRZESZKLENIE

OŚWIETLENIE (INNE NIŻ LEDOWE)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

    O nas

    Supine został stworzony z myślą o realizowaniu niezwykle przemyślanych i twórczych projektów. Tworzymy indywidualne projekty które mają na celu spełnienie oczekiwań przyszłych właścicieli zarówno pod kątem technologicznym, wizualnym jak i praktycznym. Do naszych projektów dobieramy materiały najwyższej jakości technicznej jak i wizualnej. Każdy projekt konsultujemy celem obrania najlepszego rozwiązania. Staramy się zaskakiwać oraz pokazywać nowe i lepsze rozwiązania. Wytyczamy nową jakość.

    Strona Supine korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

    Kontakt