Sauna ogrodowa Emma

Praktyczny kompleks ogrodowy

WIĘCEJ NIŻ SAUNA OGRODOWA

emma jest przykładem domku ogrodowego, KTÓRY PEŁNI WIĘCEJ FUNKCJI ANIŻELI wyłącznie KORZYSTANIE Z SAUNY. bUDYNEK W KSZTAŁCIE LITERY “l” MIEŚCI NOWOCZESNĄ SAUNĘ, PRZEDSIONEK Z KABINĄ PRYSZNICOWĄ I STREFĄ DO WYPOCZYNKU, A TAKŻE OSOBNE POMIESZCZENIE GOSPODARCZE wyposażone w oddzielne wejście, KTÓRE MOŻE POSŁUŻYĆ JAKO SCHOWEK NA NARZĘDZIA LUB INNE PRZEDMIOTY. BOAZERIĘ ELEWACYJNĄ TEGO MODELU STANOWI LAKIEROWANE DREWNO ŚWIERKU SKANDYNAWSKIEGO. DWIE PARY DRZWI OBITE DESKĄ ELEWACYJNĄ UJEDNOLICAJĄ Domek. DUŻA SZYBA WENECKA ZAMONTOWANA W PRZEDSIONKU W POŁĄCZENIU ZE SZKLANYM FRONTEM SAUNY POZWALA ODKRYWAĆ UROKI OGRODU. CAŁOŚĆ DOPEŁNIONA JEST KLIMATYCZNYM OŚWIETLENIEM WEWNĘTRZNYM I ZEWNĘTRZNYM. Sauna ogrodowa EMMA DZIĘKI SWEJ UŻYTECZNOŚCI MOŻE SPEŁNIAĆ ROLĘ DOMOWEGO LUB PUBLICZNEGO MIEJSCA RELAKSU.

Wymiar na życzenie

Nie zamykamy się w schematach. Dostosowujemy wymiar domku saunowego pod preferencje klienta.

Dodatkowe wyposażenie

Prócz podstawowych urządzeń i elementów sauny proponujemy dodatki, by stworzyć miejsce zupełnie niepowtarzalne.

Przyszłościowe rozwiązania

Łączymy tradycję z nowoczesnością. Wygodę z aspektem wizualnym. Dbałość o zdrowie z relaksem.

WYMIARY

DOMEK Z SAUNĄ 2,3 M X 4,5 M 

POMIESZCZENIE GOSPODARCZE 2,6 X 2,2 M

WYSOKOŚĆ 2,5 M

SAUNA 2,1 M X 1,92 M (WEWNĄTRZ)

PRZEDSIONEK 2,1 M X 2,16 M (WEWNĄTRZ)

BUDYNEK

ELEWACJA WYKONANA JEST Z DREWNA ŚWIERKU  PŁASKIEGO W KOLORZE ORZECHA WŁOSKIEGO. DACH POKRYTO PAPĄ TERMOZGRZEWALNĄ Z DODATKOWYMI OKUCIAMI METALOWYMI. NA IZOLACJĘ SKŁADA SIĘ WEŁNA MINERALNA ORAZ XPS O GRUBOŚCI 100 MM ORAZ FOLIE: PAROPRZEPUSZCZALNA I PAROIZOLACYJNA.  BOAZERIĘ I PODŁOGĘ W SAUNIE I W PRZEDSIONKU  STANOWI ŚWIERK. SAUNA DODATKOWO WYPOSAŻONA JEST W PODEST DREWNIANY WYKONANY Z DREWNA LIPY KLASY AA. W PRZEDSIONKU ZAMONTOWANO KABINĘ PRYSZNICOWĄ I DODATKOWĄ ŁAWECZKĘ. POMIESZCZENIE GOSPODARCZE WYŁOŻONO PŁYTAMI OSB. WE WSZYSTKICH POMIESZCZENIACH ZAINSTALOWANO OŚWIETLENIE, ZAŚ NA ZEWNĄTRZ BUDYNKU DWUSTRONNE KINKIETY.

SAUNA

W SAUNIE ZOSTAŁA ZASTOSOWANA PODŁOGA I BOAZERIA DREWNIANA ZE ŚWIERKU, NATOMIAST PODEST, ŁAWKI, OPARCIA I OBUDOWĘ PIECA WYKONANO Z NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DREWNA LIPY KLASY AA. SAUNA WYPOSAŻONA JEST W SZKLANE DRZWI I SZKLANĄ ŚCIANĘ FRONTOWĄ. POMIESZCZENIE WYPOSAŻONO W PIEC DWUFUNKCYJNY FIRMY SAWO SCANDIA COMBI O MOCY 9 KW, 2 ZAGŁÓWKI, ANEMOSTAT, CEBER, CZERPAK DREWNIANY, KLEPSYDRĘ I TERMOHIGROMETR ORAZ STEROWNIK ZEWNĘTRZNY NEXEN B20. OSŁONĘ ZA PIECEM STANOWIĄ PŁYTY Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO. ATMOSFERĘ TWORZĄ ŚWIATŁA LEDOWE I PAS KOLOROTERPII. 

 

PLAN ROZMIESZCZENIA POMIESZCZEŃ Z WYMIARAMI

MATERIAŁY I WYPOSAŻENIE

Poniżej przybliżamy materiały oraz ich właściwości i cechy, a także wyposażenie sauny Emma.

DREWNO

Boazeria sauny Emma wykonana została z drewna świerku skandynawskiego. Jest to powszechnie znany i od lat stosowany materiał budowlany do saun. Ma jasny kolor z lekko żółtawym zabarwieniem. Rozpoznawalny jest dzięki małym brązowym sękom. Surowiec ten jest sprawdzony, dlatego wiem, iż świetnie radzi sobie w saunach. Drewno to utrzymuje swe naturalne kształty i nie pęka mimo towarzyszących mu wysokich temperatur. Staranne wykończenie detali gwarantuje znakomity efekt nowo powstałej sauny.

PIEC ELEKTRYCZNY

Piec stanowi serce każdej sauny. Do sauny Emma dobrano piec dwufunkcyjny firmy Sawo, model Scandia Combi SCAC-90NS-N o mocy 9 kW. Pozwala on na naprzemienne korzystanie z sauny suchej lub mokrej. Dodatkowo stosować można aromaterapię, dzięki olejkom i ziołom. Piece dwufunkcyjne nie posiadają wbudowanych sterowników, muszą one zostać zainstalowane na zewnątrz sauny.

STEROWNIK

Domek saunowy Emma wyposażono w sterownik zewnętrzny Nexen B20 nawigujący sauny combi. Jest on odpowiedni do obsługi większości pieców instalowanych w saunach - tradycyjnych, elektrycznych oraz pieców combi z generatorem pary lub promiennikami podczerwieni. Panel sterowania jest kompaktowy i czytelny, informuje gdy temperatura w saunie jest idealna do kąpieli. Pozwala na sterowanie czasem pracy, wcześniejszym nastawieniem czasu początku nagrzewania, oświetleniem czy wentylatorem. Najnowsze sterowniki umożliwiają również sterowanie sauną za pomocą aplikacji na smartfony, z dowolnego miejsca na świecie. Dostosowujemy odpowiednie modele do kubatury sauny i życzeń inwestora. 

PROMIENNIKI KWARCOWE

Wybierając saunę Infrared urządzenia grzewcze to promienniki podczerwieni, nie zaś piec. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne i nie zostało wykorzystane w modelu Emma.

OŚWIETLENIE

W oświetleniu podstawowym - wliczonym w cenę sauny znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych "oczek". Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Do wyboru są jednak również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. W saunie Emma zamontowano również zestaw do koloroterapii w postaci pasa led za oparciami oraz pod ławami.

ELEWACJA ZEWNĘTRZNA

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku Emma wykonana jest z drewna świerkowego. Odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne. W tym celu użyto specjalnego lakieru w kolorze orzecha włoskiego.

DRZWI ZEWNĘTRZNE

Drzwi wejściowe PCV zastosowane w domku Emma użyto dwukrotnie, zarówno do domku saunowego jak i do pomieszczenia gospodarczego. Od zewnętrznej strony zostały dodatkowo obite deską elewacyjną. Drzwi stanowią ważny element, który w dużym stopniu zapobiega uciekaniu ciepła na zewnątrz. Drzwi dostępne są w różnych kolorach.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

NAGŁOŚNIENIE

KABINA PRYSZNICOWA

DRZWI DREWNIANE

PRZYCISK ALARMOWY

DODATKOWE PRZESZKLENIE

OŚWIETLENIE (INNE NIŻ LEDOWE)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

    O nas

    Supine został stworzony z myślą o realizowaniu niezwykle przemyślanych i twórczych projektów. Tworzymy indywidualne projekty które mają na celu spełnienie oczekiwań przyszłych właścicieli zarówno pod kątem technologicznym, wizualnym jak i praktycznym. Do naszych projektów dobieramy materiały najwyższej jakości technicznej jak i wizualnej. Każdy projekt konsultujemy celem obrania najlepszego rozwiązania. Staramy się zaskakiwać oraz pokazywać nowe i lepsze rozwiązania. Wytyczamy nową jakość.

    Strona Supine korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

    Kontakt