Sauna ogrodowa Alex

Przydomowe centrum relaksu

FAWORYT WŚRÓD SAUN OGRODOWYCH

Alex jest przykładem kompleksowego domku ogrodowego wyposażonego w saunę z dużym przeszkleniem, przedsionek służący do wypoczynku, pomieszczenie z prysznicem i pokaźny taras, którego znaczna część znajduje się pod zadaszeniem. Układ budynku pozwala na różnorakie zagospodarowanie jego przestrzeni, ponieważ sprawdza się zarówno jako użytek prywatny, ale także do szerokiej eksploatacji w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach. Model ten łączy drewnianą elewację z dodatkami blachy antracytowej na drzwiach i dachu. Domek jest bardzo praktyczny, ponieważ posiada dodatkowe pomieszczenia chroniące przed bezpośrednim uciekaniem ciepła z sauny na zewnątrz. Duża szyba zamontowana w saunie przenosi użytkowników bliżej natury. Taras daje wiele możliwości pod kątem wykorzystania miejsca. Sauna ogrodowa Alex to prywatne i domowe spa.

Wymiar na życzenie

Nie zamykamy się w schematach. Dostosowujemy wymiar domku saunowego pod preferencje klienta.

Dodatkowe wyposażenie

Prócz podstawowych urządzeń i elementów sauny proponujemy dodatki, by stworzyć miejsce zupełnie niepowtarzalne.

Przyszłościowe rozwiązania

Łączymy tradycję z nowoczesnością. Wygodę z aspektem wizualnym. Dbałość o zdrowie z relaksem.

WYMIARY

DOMEK Z TARASEM 11,35 M X 4 M

WYSOKOŚĆ 2,5 M 

SAUNA 1,7 M X 4 M

PRZEDSIONEK 2,5 M X 2 M

POMIESZCZENIE Z PRYSZNICEM 1,3 M X 2 M 

BUDYNEK

ELEWACJA WYKONANA JEST Z DREWNA ŚWIERKU W KSZTAŁCIE PÓŁBALA I W KOLORZE JASNEGO BRĄZU. DACH POKRYTO BLACHĄ TRAPEZOWĄ I ZAMONTOWANO RYNNĘ. NA IZOLACJĘ SKŁADA SIĘ WEŁNA MINERALNA O GRUBOŚCI 100 MM ORAZ FOLIE: PAROPRZEPUSZCZALNA I PAROIZOLACYJNA. TARAS WYŁOŻONY JEST DESKĄ RYFLOWANĄ Z MODRZEWIA SYBERYJSKIEGO W KOLORZE CIEMNEGO BRĄZU. BOAZERIĘ I PODŁOGĘ W PRZEDSIONKU  STANOWI ŚWIERK. MIEJSCE W TYM POMIESZCZENIU ZAGOSPODAROWANO ŁAWKĄ Z DREWNA LIPOWEGO. ZAINSTALOWANO NOWOCZESNE OŚWIETLENIE LEDOWE W POSTACI TZW. OCZEK.

SAUNA

W SAUNIE ZOSTAŁA ZASTOSOWANA PODŁOGA DREWNIANA ZE ŚWIERKU, NATOMIAST PODEST, BOAZERIA, ŁAWKI I OPARCIA WYKONANO Z NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DREWNA LIPY KLASY AA. SAUNA WYPOSAŻONA JEST W SZKLANE DRZWI I DUŻĄ, HARTOWANĄ, DWUKOMOROWĄ SZYBĘ WENECKĄ. POMIESZCZENIE WYPOSAŻONO W PIEC FIRMY HARVIA CILINDRO PC110E, ZAGŁÓWKI, ANEMOSTAT, CEBER, CZERPAK DREWNIANY, KLEPSYDRĘ I TERMOHIGROMETR ORAZ STEROWNIK ZEWNĘTRZNY HARVIA XENIO CX110. OŚWIETLENIE STANOWI ZESTAW OCZEK LEDOWYCH.


PLAN ROZMIESZCZENIA POMIESZCZEŃ Z WYMIARAMI

MATERIAŁY I WYPOSAŻENIE

Poniżej przybliżamy  materiały oraz ich właściwości i cechy, a także wyposażenie sauny Alex.

DREWNO

Boazeria sauny Alex wykonana została z wyselekcjonowanego drewna lipy. W świecie leśników uchodzi ono za jedno z najtrudniej obrabialnych drzew ze względu na swoją nietypową strukturę i gęstość. Te właśnie cechy sprawiają, że drzewa te doskonale sprawdzają się w saunach i w wysokich temperaturach. Utrzymują swe naturalne kształty, ale nie pękają i nie wysychają na wiór. Solidne dopracowanie szczegółów zagwarantowało satysfakcjonujący efekt wizualny i czuciowy.

PIEC ELEKTRYCZNY

Piec stanowi serce każdej sauny. Do sauny Alex dobrano piec Harvia Cilindro PC110E. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy- od 2,3 do 24 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Do wyboru są piece zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i bez sterowania, a sterowniki do nabycia osobno. Decydując się na saunę combi wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych - suchych z mokrymi. W piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

STEROWNIK

Domek saunowy Alex wyposażono w sterownik zewnętrzny Harvia Xenio CX110. Jest on odpowiedni do obsługi większości pieców instalowanych w saunach - tradycyjnych, elektrycznych oraz pieców combi z generatorem pary lub promiennikami podczerwieni. Panel sterowania jest kompaktowy i czytelny, informuje gdy temperatura w saunie jest idealna do kąpieli. Miejsce usytuowania sterownika jest niemal dowolne, ponieważ może to być przedsionek, łazienka, czy nawet salon. Proponowane sterowniki występują w różnych wariantach o różnej mocy. Najnowsze sterowniki umożliwiają również sterowanie sauną z urządzeń mobilnych z dowolnego miejsca. Dostosowujemy odpowiednie modele do kubatury sauny i życzeń inwestora. 

PROMIENNIKI KWARCOWE

Mocą grzewczą sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne i nie zostało wykorzystane w modelu Alex.

OŚWIETLENIE

W oświetleniu podstawowym - wliczonym w cenę sauny znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych "oczek". Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Do wyboru są jednak również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię. 

ELEWACJA ZEWNĘTRZNA

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku Alex wykonana jest z wysokiej jakości drewna z zastosowaniem modelu typu półbal w kolorze jasnego brązu. Odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.  

DRZWI ZEWNĘTRZNE

Drzwi wejściowe z przeszkleniem zastosowane w budynku Alex świetnie zdają egzamin w domkach saunowych, ponieważ są eleganckie i wyśmienicie prezentują się z zewnątrz. Z drugiej strony możliwe jest spoglądanie na to co widoczne jest poza domkiem. Drzwi dostępne są w dowolnej kolorystyce. Kolor drzwi ze zdjęcia to antracyt. Sposób otwierania drzwi pozostawiamy do wyboru.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

NAGŁOŚNIENIE

KABINA PRYSZNICOWA

DRZWI DREWNIANE

PRZYCISK ALARMOWY

DODATKOWE PRZESZKLENIE

OŚWIETLENIE (INNE NIŻ LEDOWE)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

    O nas

    Supine został stworzony z myślą o realizowaniu niezwykle przemyślanych i twórczych projektów. Tworzymy indywidualne projekty które mają na celu spełnienie oczekiwań przyszłych właścicieli zarówno pod kątem technologicznym, wizualnym jak i praktycznym. Do naszych projektów dobieramy materiały najwyższej jakości technicznej jak i wizualnej. Każdy projekt konsultujemy celem obrania najlepszego rozwiązania. Staramy się zaskakiwać oraz pokazywać nowe i lepsze rozwiązania. Wytyczamy nową jakość.

    Strona Supine korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

    Kontakt